Yetişkinler için bale dersleri

Yıldız Alpar Bale Okulu’nda 2010 yılının Mart ayında yetişkinler için başlatılmış olan bale dersleri 2018 yılında da sürüyor.
Derslere katılmak için daha önce bale çalışmış olmak şart değil; baleyle mutlu olmaya hazır olmak yeterli!
Bu dersler, özellikle “yüreğimde bale sevgisi hep vardı, ama artık imkânsız!” ya da “o barı daha önce tuttum ama aradan yıllar geçti, o kadar özlüyorum ki!” diyenler için son derece zevkli bir fırsat yarattı.

Yıldız Alpar Bale Okulu’nun “Flamenko Gecesi”

Yıldız Alpar Bale Okulu'nda yetişkinlere yönelik flamenko dersleri devam ediyor.
19 Haziran 2011 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde yaptıkları gösteride öğrenciler, öğrendikleri farklı flamenko formlarında danslar sergilediler. Onlarla birlikte sahneye çıkmak üzere bütün bir yıl çalışan anneler Sevillanas dansıyla gösteriye katıldılar. Öğrenciler, gitarcı Hüseyin Sarısaltukoğlu ve Anıl Göksün ile perküsyoncu Uğur Durul eşliğinde dans ettiler. Bengü Cennet, Başak Sönmez ve Ayşenur Ertürk de danslarıyla katıldılar. Gösterinin profesyonel konuk flamenko dansçıları Işıl Karaman Reina ve Manuel Reina’ya gitarıyla Evrim Kurtiç, şarkılarıyla Pico de Triana eşlik etti.
Yıldız Alpar Bale Okulu öğrencileri, 2009 yılında flamenkoya başladılar. Yaşları 14 ile 20 arasındaki bale öğrencileri, flamenkonun temel adımları, en bilinen formları ve müziğinin temel özellikleriyle tanışıyorlar.2013 yılı resitali

Yıldız Alpar Bale Okulu öğrencileri, 2013 yılında Caddebostan Kültür Merkezi’nde 60. yıl resitalini gerçekleştirdi.

 
 
 
 
 
TASARIM SN